Previous Years' Winners

Inaugurated in 2000
2000 - South Glamorgan
2001 - Mid Glamorgan
2002 - Mid Wales

New Format from 2003 - U16 Competition
2003 - Monmouthshire
2004 - Montgomeryshire
2005 - Montgomeryshire
2006 - Mid Glamorgan
2007 - Vale of Glamorgan
2008 - Vale of Glamorgan
2009 - South Glamorgan
2010 - West Glamorgan
2011 - South Glamorgan

New Format from 2012 - U18 Pairs

2012 - Pembrokeshire
2013 - South Glamorgan

Under 18 Two Wood Pairs 2012

 

Semi-Finals (18 ends) and Final (21 ends) to be played at Brecon on Sunday 29th July.
Semi-Finals start at 10.00 and the Final at 14.00

Semi-Finals
Section A Winners   Section B Winners
Montgomeryshire
Dominic Hardy & Luke Mumford
10 v 20 Pembrokeshire
Cameron White & Aaron Lloyd
Section C Winners   Section D Winners
Monmouthshire 'A'
Ryan Boots & Joe Mower
17 v 10 Vale of Glamorgan 'A'
Mike Brain & Scott Loosemore
 
Final
Pembrokeshire
Cameron White & Aaron Lloyd
19 v 10 Monmouthshire 'A'
Ryan Boots & Joe Mower

 

Section A
Time Teams
10.00 Mid Glamorgan 6 v 6 Vale of Glamorgan
  Montgomeryshire 18 v 4 West Glamorgan
  South Glamorgan -   - Bye
11.00 Vale of Glamorgan 7 v 11 Montgomeryshire
  Mid Glamorgan 5 v 11 South Glamorgan
  West Glamorgan -   - Bye
12.00 Vale of Glamorgan 8 v 8 South Glamorgan
  Mid Glamorgan 9 v 9 West Glamorgan
  Montgomeryshire -   - Bye
13.00 Mid Glamorgan 6 v 11 Montgomeryshire
  West Glamorgan 6 v 10 South Glamorgan
  Vale of Glamorgan -   - Bye
14.00 Montgomeryshire 16 v 5 South Glamorgan
  Vale of Glamorgan 13 v 3 West Glamorgan
  Mid Glamorgan -   - Bye
Section B
Time Teams
10.00 Carmarthen County 6 v 15 Pembrokeshire
  Mid Wales 15 v 3 Ceredigion
  Monmouthshire -   - Bye
11.00 Pembrokeshire 15 v 3 Mid Wales
  Carmarthen County 8 v 9 Monmouthshire
  Ceredigion -   - Bye
12.00 Pembrokeshire 17 v 3 Monmouthshire
  Carmarthen County 17 v 2 Ceredigion
  Mid Wales -   - Bye
13.00 Carmarthen County 15 v 8 Mid Wales
  Ceredigion 6 v 14 Monmouthshire
  Pembrokeshire -   - Bye
14.00 Pembrokeshire 6 v 8 Ceredigion
  Mid Wales 5 v 11 Monmouthshire
  Carmarthen County -   - Bye
Section C
Time Teams
10.00 Monmouthshire 'A' 5 v 11 Mid Glamorgan 'A'
  West Glamorgan 'A' 11 v 5 Carmarthen County 'A'
  Montgomeryshire 'A' -   - Bye
11.00 Mid Glamorgan 'A' 5 v 11 West Glamorgan 'A'
  Monmouthshire 'A' 12 v 4 Montgomeryshire 'A'
  Carmarthen County 'A' -   - Bye
12.00 Mid Glamorgan 'A' 18 v 1 Montgomeryshire 'A'
  Monmouthshire 'A' 14 v 5 Carmarthen County 'A'
  West Glamorgan 'A' -   - Bye
13.00 Monmouthshire 'A' 21 v 1 West Glamorgan 'A'
  Carmarthen County'A' 16 v 2 Montgomeryshire 'A'
  Mid Glamorgan 'A' -   - Bye
14.00 West Glamorgan 'A' 10 v 7 Montgomeryshire 'A'
  Mid Glamorgan 'A' 8 v 9 Carmarthen County 'A'
  Monmouthshire 'A' -   - Bye
Section D
Time Teams
10.00 South Glamorgan 'A' 7 v 14 Vale of Glamorgan 'A'
  Mid Wales 'A' - v w/o Ceredigion 'A'
  Pembrokeshire 'A' -   - Bye
11.00 Vale of Glamorgan 'A' w/o v - Mid Wales 'A'
  South Glamorgan 'A' 9 v 4 Pembrokeshire 'A'
  Ceredigion 'A' -   - Bye
12.00 Vale of Glamorgan 'A' 12 v 6 Pembrokeshire 'A'
  South Glamorgan 'A' 15 v 5 Ceredigion 'A'
           
13.00 Ceredigion 'A' 9 v 19 Pembrokeshire 'A'
  South Glamorgan 'A' w/o v - Mid Wales 'A'
  Vale of Glamorgan 'A' -   - Bye
14.00 Vale of Glamorgan 'A' 12 v 7 Ceredigion 'A'
  Mid Wales 'A' - v w/o Pembrokeshire 'A'
  South Glamorgan 'A' -   - Bye