Previous Winners

2000 - N Berry, D Teague, A Burgess
          Newport Athletic
2001 - K Edwards, H Green, J Dacey
          Abertridwr
2002 - G Harris, M Wyatt, W Phillips
          Caerphilly Town
2003 - D Trew, J Thomas, C Williams
          Gilfach
2004 - N Taylor, I Jones, G Simons
          Glyncorrwg
2005 - C Williams, D Gough,
          W Griffiths
          Welshpool
2006 - R Walters, R Price, S Harris
          RTB Ebbw Vale
2007 - G Jones, I Henderson,
          M Selway
          Caerphilly
2008 - P Hooking, M Lewis, M Davies
          Caerau Welfare
2009 - N Taylor, G Simmons,
          J Tomlinson
          Glyncorrwg
2010 - D Summers, C Price, M Thomas
          Ystradfechan
2011 - K Harris, G Thomas, R Horgan
          Barry Athletic
2012 - N Rees, S Turner, M Partridge
          Parc-y-Dre
2013 - M Rowling, L Greenslade,
          P Taylor
          Pontycymmer
2014 - D Gorman, D Weale,
          R Weale
          Presteigne
2015 - D Gorman, D Weale,
          R Weale
          Presteigne

National Finals 2016 - Triples Championship

Monday 15th August Monday 15th August Semi-Final and Final Times are provisional
Friday 19th August
09.30 14.30 09.30 14.30
C Mounty, D Doubler,
D Salmon
Penylan
South Glamorgan
12 O Dando, S Batten,
J Tomlinson
RTB Ebbw Vale
Monmouthshire
14 D Gorman, D Weale,
R Weale
Presteigne
Mid Wales
8 C Ashman, P Robins,
P Taylor
Ely Valley
Vale of Glamorgan
23
O Dando, S Batten,
J Tomlinson
RTB Ebbw Vale
Monmouthshire
13
D Gorman, D Weale,
R Weale
Presteigne
Mid Wales
18 D Gorman, D Weale,
R Weale
Presteigne
Mid Wales
15
B Kingdon, A Howells,
K Evans
Kidwelly Town
Carmarthen County
7
L Daniels, C Young,
E Thomas
Pontrhydyfen
West Glamorgan
11 C Ashman, P Robins,
P Taylor
Ely Valley
Vale of Glamorgan
24 C Ashman, P Robins,
P Taylor
Ely Valley
Vale of Glamorgan
18
C Ashman, P Robins,
P Taylor
Ely Valley
Vale of Glamorgan
19
N Scoot, N Minett,
L Morgan
Merthyr West End
Mid Glamorgan
22 N Scoot, N Minett,
L Morgan
Merthyr West End
Mid Glamorgan
8
D Hardy, M Mumford,
S Jones
Kerry
Montgomeryshire
12
G Hughes, J Dennis,
S Poole
Saundersfoot
Pembrokeshire
25 G Hughes, J Dennis,
S Poole
Saundersfoot
Pembrokeshire
13 D Barnett M Partridge,
N Rees
Parc-y- Dre
Carmarthen County
5 D Wilkins, B Thomas,
J Wilkins
Pontrhydyfen
West Glamorgan
12
A Linahan, H Williams
P Brown
Llanbradach
South Glamorgan
3
D Barnett M Partridge,
N Rees
Parc-y- Dre
Carmarthen County
18 D Barnett M Partridge,
N Rees
Parc-y- Dre
Carmarthen County
14
S Edwards, P Rogers,
M Thomas
Barry Athletic
Vale of Glamorgan
7
M Lewis, A Jones,
B Howard
Caldicot
Monmouthshire
14 A Jones, I Pugh,
R Salmon
Aberystwyth
Ceredigion
13 D Wilkins, B Thomas,
J Wilkins
Pontrhydyfen
West Glamorgan
20
A Jones, I Pugh,
R Salmon
Aberystwyth
Ceredigion
26
D Wilkins, B Thomas,
J Wilkins
Pontrhydyfen
West Glamorgan
24 D Wilkins, B Thomas,
J Wilkins
Pontrhydyfen
West Glamorgan
19
S Morris, M Harris,
P Jones
Ferndale
Mid Glamorgan
12