Information

IMPORTANT!
Results of the preliminary rounds should be sent to your County Secretary.
After the preliminary rounds, the results should be sent to Assistant Secretary, Garry Brown on 02920 883456 or via email AS SOON AS POSSIBLE after the match is completed.

Previous Winners

2000 - Brynhyfryd (Carms)
2001 - Pontrhydyfen
2002 - Pontrhydyfen
2003 - Penylan
2004 - Pontrhydyfen
2005 - Pontrhydyfen
2006 - Pontrhydyfen
2007 - Ely Valley
2008 - Penylan
2009 - Tenby
2010 - Dinas Powis
2011 - Penylan
2012 - RTB Ebbw Vale
2013 - RTB Ebbw Vale
2014 - Penylan

Carruthers 2015

CONGRATULATIONS to HARLEQUINS, this year's Carruthers Champions.

Round 1
June 20th
Round 2
July 4th
Round 3
July 18th
Round 4
August 1st
Semi Finals & Final
August 22nd
Llandrindod Wells
SECTION A 9.30 14.00
Section 9
Aberaeron
67 Kerry 60 Pontrhydyfen 71 Pontrhydyfen 102 Pontrhydyfen 68 Harlequins 81
Section 33
Kerry
72
Section 43
Llantrisant
75 Pontrhydyfen 90
Section 57
Pontrhydyfen
86
Section 40
Senghenydd
89 Senghenydd 76 BSC Landore 65
Section 52
Penarth
67
Section 12
Merthyr West End
64 BSC Landore 82
Section 62
BSC Landore
74
Section 3
Llanelli
78 Llanelli 67 Whitchurch 79 Whitchurch 63
Section 28
St Julians
70
Section 26
Panteg House
70 Whitchurch 92
Section 41
Whitchurch
101
Section 42
Llanbradach
77 Llanbradach 90 Llanbradach 63
Section 13
Ystradfechan
68
Section 54
P.O.W. Court
77 Ely Valley 77
Section 49
Ely Valley
95
Section 22
New Tredegar
- New Tredegar 54 Troedyrhiw 81 Troedyrhiw 58 Harlequins 83
Section 8
No Teams
-
Section 55
Resolven
71 Troedyrhiw 125
Section 11
Troedyrhiw
76
Section 27
Caerleon
70 Ferndale 79 Pontymister Athletic 56
Section 16
Ferndale
94
Section 23
Pontymister Ath.
75 Pontymister Ath. 81
Section 29
Caldicot
73
Section 53
Gilfach Goch
96 Gilfach Goch 99 Gilfach Goch 73 Harlequins 78
Section 5
Ammanford Park
49
Section 61
Tyn-y-Twr
92 Tyn-y-Twr 51
Section 32
Abertillery
72
Section 14
Harlequins
116 Harlequins 87 Harlequins 94
Section 1
Carmarthen
56
Section 20
Machen
76 Tock Tock 64
Section 59
Tock Tock
86
SECTION B
Section 36
Tenby
105 Tenby 89 Tenby 107 Tenby 90 Tenby 72 Tenby 63
Section 38
Bargoed
61
Section 64
Victoria
63 Brynmawr 73
Section 24
Brynmawr
94
Section 35
Saundersfoot
84 Saundersfoot 82 Saundersfoot 71
Section 30
Cwmbran Park
65
Section 17
Blaenrhondda
95 Blaenrhondda 51
Section 15
Hirwaun
47
Section 34
Newtown
76 Barry Athletic 103 Barry Athletic 79 Barry Athletic 73
Section 51
Barry Athletic
79
Section 46
Pontycymmer
94 Pontycymmer 51
Section 19
Llandrindod Wells
71
Section 45
No team
- Presteigne 92 Presteigne 75
Section 18
Presteigne
-
Section 37
St Fagans
80 St Fagans 59
Section 2
Havelock Park
60.5
Section 44
Pentyrch
w/o Pentyrch 59 Old Landorians 103 Old Landorians 71 RTB Ebbw Vale 71
Section 58
Swansea Vale
-
Section 31
Chepstow
75 Old Landorians 103
Section 63
Old Landorians
83
Section 47
Windsor Penarth
75 Skewen 64 Dinas Powis 53
Section 60
Skewen
84
Section 48
Dinas Powis
94 Dinas Powis 96
Section 4
Loughor
57
Section 56
Swansea
48 RTB Ebbw Vale 106 RTB Ebbw Vale 86 RTB Ebbw Vale 72
Section 25
RTB Ebbw Vale
121
Section 21
Bedwas/
     Trethomas
110 Bedwas/
     Trethomas
58
Section 10
Cardigan
53
Section 39
Penylan
135 Penylan 106 Penylan 56
Section 7
Tyrfran
40
Section 50
Barry Romilly
64 Kidwelly Town 67
Section 6
Kidwelly Town
70